poniedziałek, 18 września 2017

Zachód słońca w Central Parku - Sarah Morgan


Autor: Sarah Morgan
Tytuł: Zachód słońca w Central Parku 
Liczba stron: 336
Wydawnictwo: HarperCollins  Frankie, Eva i Paige, trzy różne kobiety, których łączy ogromna przyjaźń. Która z nich jest główną bohaterką? Frankie! Przyznam się, że nie czytałam pierwszej części przygód tej trójki. Czy to przeszkodziło mi, by bez problemu "połapać się" w tej historii? Nie, autorka zadbała o to, by nawet czytelnik, który nie miał możliwości sięgnięcia po pierwszy tom serii, mógł bez problemu wejść w świat dziewczyn i poznać go od podstaw. Dla mnie to wielki plus ( chociaż już wiem, że z ogromną chęcią nadrobię zaległości!). 

Szukasz wiernej miłości? Kup sobie psa. Frankie 

W tej jednej "złotej myśli" zawarty jest stosunek Frankie do związków. Jak młoda, inteligentna, delikatna, piękna kobieta może nie chcieć się związać?! Niedorzeczne prawda? Choć tak naprawdę jej obawy można szybko wytłumaczyć. 
Frankie boleśnie przeżyła rozwód rodziców, ba, wyszła z niego bardzo poobijana psychicznie. Dlatego też postanowiła, że nie będzie się wiązać - przecież każdy związek kończy się rozstaniem i bólem. Ma za to najlepsze przyjaciółki i Matta. Matt to brat Peige. Zna Frankie od zawsze i oboje świetnie się dogadują. Problem pojawia się w chwili, kiedy do Frankie dociera, że jej najlepszy przyjaciel, czuje do niej coś więcej niż wieloletnie przywiązanie i przyjaźń. Frankie boi zaangażować się w związek z kimś, na kim jej zależy. Nie dopuszcza do siebie myśli, że mogłaby stracić tak bliską osobę. Do całego kalejdoskopu uczuć, który towarzyszy Frankie dochodzą trudne relacje z matką, której najzwyczajniej w świecie się wstydzi. Gina po rozwodzie zaczęła intensywnie szukać szczęścia u boku innych mężczyzn. Cóż, żaden z nich nie zagościł w jej sercu na długo. Dlatego też między kobietami mimo miłości, którą darzą się nawzajem, jest ogromna przepaść. Czy kobietom uda się ją pokonać? Czy jest szansa, by Frankie odbudowała zdrowe relacje z mamą?  A co z Mattem, który proponuje Frankie wspólną pracę, nad projektem niesamowitego ogrodu na dachu jednego z wieżowców?  Dlaczego składa taką propozycję właśnie jej? Ponieważ Frankie nie ma sobie równych, jeśli chodzi o wyczucie piękna i stylu w aranżacjach kwiatowych. Z kwiatów, które zasilają niemal każdy ogród, potrafi wyczarować cudne bukiety i doskonale rozumie potrzeby każdej rośliny. Do takiej pracy potrzebna jest ogromna wrażliwość, której Frankie ma w sobie aż nadto. 

Czy Frankie podoła wyzwaniu, by spędzać codziennie tak wiele godzin z Mattem i powściągać swoje uczucia? Czy Matt znajdzie drzwi do uzbrojonego serca Frankie? Jak relacje z matką wpłyną na jej decyzje? Czy Frankie uda się zaznać szczęścia przy mężczyźnie? Czy może jedynym szczęściem pozostaną dla niej otaczające ją rośliny i książki? Jak poradzą sobie przyjaciółki w wspieraniu Frankie i jakich rad jej udzielą? Świetna, lekka, zabawna i romantyczna powieść, która podbije serducho każdego, kto pragnie spędzić miły wieczór przy lekturze. Poczucie humoru postaci jest tak rozbrajające, że uśmiejecie się bardziej niż przy niejednej komedii romantycznej w kinie. Czy polecam - jasne, że tak. Dawno nie uśmiechałam się tak intensywnie, jak podczas lektury tej książki. Poza tym, że w tej historii znajdziecie wiele rozbrajających scen, to nie można zapominać, że Frankie walcząc ze swoją przeszłością przekracza swoje granice i powoli staje się zupełnie inną kobietą. Nawet nie wiecie jak gorąco jej dopingowałam! 
Za egzemplarz do recenzji, dziękuję8 komentarzy:

 1. Nie czytałam jeszcze żadnej książki tej autorki, ale korci mnie,b y to zmienić ^^

  Zabookowany świat Pauli

  OdpowiedzUsuń
 2. Koniecznie muszę po nią sięgnąć, przekonałaś mnie! :)
  Buziaki :*

  PS. Piękne zdjęcia!

  OdpowiedzUsuń
 3. Będę musiała w najbliższym czasie po nią sięgnąć. Pozdrawiam cieplutko https://ksiazkialeksandry.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Wydaje się dosyć lekka i ciekawa, sięgnę po nią po jakiejś cięższej lekturze :)

  Pozdrawiam
  ver-reads.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawa historia. Z chęcią przeczytam :)

  Pozdrawiam!
  recenzje-zwyklej-czytelniczki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Książki tej autorki są świetne. Warto po nie sięgnąć.

  Pozdrawiam. i zapraszam do mnie :)
  Kasia
  http://misskatherinesblog.blogspot.com
  IG @misskatherinesblog (https://www.instagram.com/misskatherinesblog/)

  OdpowiedzUsuń
 7. Koniecznie muszę ją przeczytać w najbliższym czasie :D
  Pozdrawiam, Karolina xx
  blondiebooklover.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń