niedziela, 7 stycznia 2018

Zostać panią Parrish Liv ConstantineAutor: Liv Constantine
Tytuł: Zostać panią Parrish  
Liczba stron: 384
Wydawnictwo: HarperCollins


  Na wstępie chyba warto zaznaczyć, że thriller z krwi i kości to raczej nie jest;). Więc, jeśli ktoś szuka czystego gatunku - szukajcie dalej. Jednak jeśli lubicie coś po części.. super! Bo to naprawdę świetna powieść psychologiczna z domieszką thrilleru - O, właśnie tak bym ją nazwała ;). 

  Dwie kobiety. Jeden mężczyzna. Jedno idealne życie. Mnóstwo kłamstw. Mnóstwo intryg. Mnóstwo niewiadomych. Dwulicowość. Zakłamanie. Wyrachowanie. Strach. Poniżenie. Jedno dobre serce i trochę miłości. 

  Daphne Parrish, matka dwóch pięknych dziewczynek. Żona przystojnego i bogatego mężczyzny, który jest ucieleśnieniem marzeń każdej z kobiet. Daphne na wszystko, co najlepsze. Ogromny i luksusowy dom. Fundację. Zero zmartwień i trosk. Idealne życie, którego za wszelką cenę pragnie Amber. 

  Amber Patterson to kobieta pozbawiona skrupułów. Niepowtarzalna intrygantka. Kobieta pozbawiona sumienia, z ogromnym żalem do świata, wywodzącym się z przeświadczenia, iż jest stworzona do życia w luksusie. Jednak, by osiągnąć to na co zasługuje, musi walczyć. A przecież, nikt tak bardzo nie zasługuje na idealne życie, jak właśnie ona. 

   Amber obserwuje swoją ofiarę, obmyśla plan i powoli ale bardzo skrupulatnie atakuje. Knuje pierwszą z licznych intryg, by zbliżyć się do Daphne. Później całkiem pozbawiona skrupułów, wpycha się do życia Parrishów, udowadniając jak świetną jest manipulantką i zarazem pokazując jak dobrą potrafi być aktorką. Udając przyjaciółkę Daphne próbuje zająć jej miejsce. Chce pozbawić ją idealnej miłości, domu, luksusów i całego majątku. Jednak musi się śpieszyć i bardzo uważać, by jej prawdziwe oblicze i przeszłość nie ujrzały światła dziennego. 

  Jednak biedna Amber nie wie, że nie tylko ona chce kogoś wykorzystać. I to nie do niej należy ostateczna "wygrana". Bowiem Amber, jest tylko narzędziem, za którego pomocą wygra ktoś inny. Ktoś, kto całkowicie na to zasługuje.    Przyznam się, że początkowo ciężko było mi się "wkręcić" w ten świat intryg. Wszystko było tak przewidywalne -z mojego punktu widzenia (jak wiecie uwielbiam takie klimaty, ale czytając dużo książek tego typu, można szybko wyłapać pewne schematy). Jednak książka stopniowo  zaczynała mnie coraz bardziej pochłaniać. A później... o matko - jakie to było dobre! 
Mimo iż nie pamiętam, kiedy tak bardzo irytowała mnie jakaś postać, to autorce należy się medal, za wykreowanie naprawdę świetnej postaci Amber. 

  Kolejna książka, która pokazuje jak bardzo potrafi być zdeterminowany człowiek, by osiągnąć swoje chore marzenia. Jak wiele jest w stanie poświęcić. Do czego się posunąć. Książka, która niewątpliwie zaskoczy każdego. Która, pokaże jak bardzo mroczna, potrafi być dusza człowieka. Jak bardzo można się pomylić i obdarzyć uczuciem osobę, która zupełnie na to nie zasługuje. Książka, która pokaże jak wiele można znieść, by chronić tych, których się kocha. 


Za egzemplarz do recenzji, dziękuję

2 komentarze:

  1. Ojej, tytuł bardzo mnie zaintrygował, a kiedy napisałaś, że jej intrygi wcale nie są najgorsze i ona również zostanie wykorzystana bardzo się zainteresowałam! Ale wciąż jeszcze tyle książek na mnie czeka...

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo ładne zdjęcia <3
    Ja tam koneserką kryminałów i thrillerów nie jestem więc ta książka jest dla mnie idealną propozycją - dodaję ją do swojej listy na ten rok :)

    OdpowiedzUsuń