sobota, 1 lipca 2017

Trzecia - Magda Stachula (przedpremierowo)


Autor: Magda Stachula
Tytuł: Trzecia
Liczba stron: 368

Wydawnictwo: Znak Literanova 
"Znacie to uczucie, kiedy wali wam się świat? Co wtedy myślicie? Już nic nigdy nie będzie takie samo? Największe katastrofy spotykają nas tylko raz? A może wręcz przeciwnie, nieszczęścia chodzą parami? Tak czy inaczej, musicie żyć dalej. Kilka najbliższych godzin, kolejny dzień, jeszcze następny, miesiąc, dwa, rok. Jednak pierwsza myśl jest słuszna, nie myliliście się, już nic nie będzie jak dawniej." 


Eliza ma 28 lat i mieszka w Krakowie. Jest psychoterapeutką, która pomaga ludziom otworzyć się na świat - zaglądając w ich głowy w czasie sesji.  Jest samotną kobietą po przejściach. Cóż, jej życie nawet na chwilę nie daje jej złudzeń, że będzie lepiej. Od pewnego czasu ma wrażenie, że jest śledzona. Jakby tego było mało - ktoś robi jej zdjęcie z ukrycia. Dodatkowo ciemne auto, które jedzie za nią, gdy wraca do domu, nie pomaga pozbyć się tego wrażenia.  W jej mieszkaniu słychać niepokojące, obce głosy, które mrożą krew w żyłach. Nawet ktoś stoi pod jej drzwiami i nadsłuchuje. Najgorsze jednak jest to, że nikt jej nie wierzy. Czy możliwe, by Eliza była na tyle przepracowana i rozsypana po stracie mężczyzny, że mogła to sobie wyobrazić? 

Z ratunkiem przychodzi Borys, którego poznaje na meczu swojego brata. Daje jej oparcie, zrozumienie,  uczucie bezpieczeństwa i jak jej się wydaje miłość. Na chwile zapomina o swoim prześladowcy, by za moment strach powrócił z jeszcze większą siłą. Bo czy można uciec od problemów ? Od przeszłości ? A czy można przyszłość budować na kłamstwie? Gdzie zaciera się granica między kłamstwem, a ogromnym oszustwem ? Jak wiele zrobimy złego, by osiągnąć spokój i względne szczęście? 


Liliana czterdziestoletnia kobieta sukcesu. Mieszka w Warszawie, ma świetnie prosperującą firmę, sporo pieniędzy, lecz bark jej szczęścia w miłości. Minęły dwa lata odkąd straciła kochanka. Wydawałoby się, że powinna raczej tęsknić za mężem, może nawet próbować do niego wrócić. Nie, to zupełnie nie tak. Jej prawdziwą miłością był mężczyzna, który odszedł, a którego ona będzie szukać póki nie odnajdzie. Przecież na tym polega miłość, prawda ? Trzeba o nią walczyć. A gdy się popełniło błąd - trzeba go naprawić. 

Jak wiele jest zdolna poświęcić, by odnaleźć miłość swojego życia? Jak bardzo go kocha? Czy mimo prawdy - okrutnej prawdy- jest w stanie zacząć wszystko od nowa? Czy odnajdzie swoją miłość? 


Anton trzydziestoczteroletni mężczyzna z Rosji, mający polskie korzenie. Jego życie nie jest pasmem zwycięstw, szczęścia i miłości. To raczej przykład, że w ciągu jednej godziny, jednego wydarzenia nasze życie może zmienić się diametralnie - niekoniecznie na lepsze. Tajemniczy, przystojny mężczyzna, którego dręczą demony przeszłości ale nie tylko one.  

"Pamięć ma jedną wadę. Istnieje."

Co ukrywa? Czy uda mu się od nich odciąć? Czy nowe życie da mu spokój i szczęście? Czy będzie w stanie zapomnieć? Czy będzie mu dane spojrzeć w przyszłość z czystą kartą?


Troje różnych ludzi. Trzy różne światy. Dzieli ich wiele, a co łączy ? Każde z nich niesie ogromny bagaż przeszłości, czy uda im się go zostawić gdzieś po drodze ? 

Autorka odniosła ogromny sukces dzięki "Idealnej", która była jej debiutem. Jeśli czytaliście i możecie zaliczyć się do fanów tej książki, powiem tylko jedno - "Trzecia" jest o niebo lepsza! Będziecie czytać każdy rozdział i chłonąć każde słowo wściekli, że nie potraficie szybciej czytać. Będziecie ciekawi dalszych losów każdego z bohaterów. Polubicie Elizę, albo od początku wzbudzi waszą niechęć - nieważne! Ważne, że wzbudzi Waszą ogromną ciekawość, bo właśnie z nią mamy najwięcej do czynienia - w końcu to tytułowa trzecia. Jesteście ciekawi z czym to się wiąże ? A może coś podejrzewacie ? 


Już w środę premiera "Trzeciej" - będziecie mogli rozwiązać wszystkie zagadki, odkryć wstrząsające tajemnice i zobaczyć jak wiele brudów wysunie się spod dywanu ! Z czystym sercem - polecam każdemu. Świetny thriller psychologiczny, który nie pozwoli Wam zasnąć, póki go nie skończycie. 

Pani Magdo - ukłony!


"Każdy  skrywa jakąś tajemnicę, bez wyjątku, wszyscy mamy coś na sumieniu. To może być cokolwiek: czyn, myśl, życzenie, coś, czego nie chcielibyśmy wyjawić przed resztą świata, coś, czego wstydzimy się nawet przed samymi sobą." 
Za egzemplarz do recenzji, dziękuję  

6 komentarzy:

 1. Nie czytałam jeszcze żadnej książki tej autorki, chyba czas to zmienić ;)

  Pozdrawiam
  ver-reads.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety mnie ta książka aż tak nie porwała, ale mimo to, jest ciut lepsza od "Idealnej" :)

  OdpowiedzUsuń
 3. mam w planach!
  świetna recenzja! <3


  Pozdrawiam i zapraszam do mnie http://nie-oceniam-po-okladkach.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam w najbliższym planach przeczytać Trzecią :). Idealna bardzo mi się spodobała.

  Pozdrawiam, a w wolnej chwili zapraszam do siebie zakladkadoksiazek.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo, bardzo mam ochotę przeczytać tę książkę. Mam nadzieję, że mi się to uda w najbliższym czasie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie czytałam jeszcze książek pani Magdy ale czas to nadrobić:)

  OdpowiedzUsuń